Zdrowie

Gmina Tereszpol zakończyła przebudowę budynku po byłym ośrodku zdrowia w Tereszpolu-Zaorendzie. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln 800 tys. zł.
2024.01.15
Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia przekazujemy nowy Poradnik Pacjenta, który przypomina jak zapobiegać odmrożeniom ciała, co robić w przypadku ich wystąpienia oraz gdzie się zgłosić po pomoc medyczną podczas ferii zimowych.
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. W początkowym okresie nie daje żadnych objawów. Wcześnie wykryty jest niemal w 100 proc. uleczalny, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych oraz samobadanie piersi by nie dopuść do rozwoju choroby.
Z przyczyn kardiologicznych, co roku umiera około 178 tys. Polaków. Niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu oraz stres mają bezpośredni wpływ na zdrowie naszego serca.
W dniach 19 – 23 września 2023 r. trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Kto może zostać dawcą krwi? Jak przygotować się do donacji? Co uwzględnić, a co wykluczyć w naszej diecie? Jak zachować się po oddaniu krwi? Jakie uprawnienia przysługują Krwiodawcom?
Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego to najskuteczniejszy sposób zapobiegania zakażeniom HPV i chorobom nowotworowym.
Zaczyna się wiele lat przed wystąpieniem objawów. Dokładna przyczyna tej choroby jest nadal nieznana. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem i jest wyższe w przypadku kobiet. Choroba Alzheimera to temat kolejnej „Środy z Profilaktyką” - edukacyjnej akcji Narodowego Funduszu Zdrowia.
2022.05.14
W dniach 13-15 maja odbyła się druga edycja maratonu biegowego "Ultraroztocze". Startowali w nim biegacze z całego kraju. Celem wydarzenia jest promocja Roztocza oraz pokazanie jego magii. Gmina Tereszpol była parterem wydarzenia i pomagała w jego organizacji.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju informuje, że na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia (link w zał. nr 1) zostały zamieszczone materiały dot. realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021-2022