Ochrona środowiska

Zakład Gospodarki Komunalnej w Tereszpolu-Zaorendzie informuje mieszkańców Gminy Tereszpol o stawkach za wodę i ścieki odprowadzane siecią kanalizacyjną do oczyszczalni ścieków od 26.04.2024 r. do końca roku.
Wójt Gminy Tereszpol informuje, że od dnia 01 maja 2024 roku obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Już od dziś można składać wnioski o uzyskania skierowania na zabieg sterylizacji/kastracji psów i kotów posiadających właściciela z terenu Gminy Tereszpol.
Informujemy, że od miesiąca stycznia 2024 upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy Tereszpol i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Tereszpolu-Zaorendzie, rozpoczną kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Tereszpol.
W Gminie Tereszpol, błąkają się 2 psy.
Szanowni mieszkańcy z uwagi na obowiązek osiągnięcia wymaganego poziomu recyklingu przez gminę, udostępniamy do wypełnienia przez mieszkańców naszej gminy ankietę, która dotyczy zagospodarowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym.
Od stycznia będzie obowiązywać nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu gminy Tereszpol.
W pobliżu Urzędu Gminy Tereszpol, w miejscowości Tereszpol-Zaorenda, błąka się pies. To duża suczka o łagodnym i przyjaznym usposobieniu do ludzi. Poszukiwany jest właściciel psa lub osoba która faktycznie się nim zaopiekuje. Więcej informacji pod nr. tel. 84 687 66 41.
11 grudnia br. w miejscowości Bukownica koło Hedwiżyna znaleziono błąkającego się psa. Piesek to duży samiec ma czarną sierść i białe łapy. Poszukiwany jest właściciel psa lub osoba która faktycznie się nim zaopiekuje. Więcej informacji pod nr tel. 84 687 66 41.
5 grudnia br. w miejscowości Bukownica znaleziono błąkającego się psa. Pies ma brązowo-czarną sierść i białe łapy. Poszukiwany jest właściciel psa lub osoba która faktycznie się nim zaopiekuje. Więcej informacji pod nr tel. 84 687 66 41.