Gmina Tereszpol

Logo ePUAP 2 Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Koniec i... początek

2017.06.23

W piątek, 23 czerwca, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie oficjalnie zakończyli rok szkolny. Był to niezwykły moment pełen wzruszeń, wspomnień i refleksji nad przyszłością.

Akademię z okazji zakończenia roku szkolnego tradycyjnie prowadzili absolwenci szkoły, uczniowie III klasy gimnazjum. - Ten dzień  jest bardzo radosny. Wreszcie nastąpiła długo wyczekiwana przerwa od gwaru, dzwonków i lekcji. Dla nas, rocznika 2001, był to ostatni  rok w tej szkole. Nasze plany na przyszłość częściowo uformowała ta szkoła. To tu poznaliśmy wiele rzeczy, odkryliśmy swoje pasje. Teraz czujemy, że tak jak mówił jeden z bohaterów "Kamieni na szaniec" - „Nie wolno spatałaszyć szans, które dostaliśmy do rąk''  - mówili uczniowie. Dodali, że są oni absolwentami szkoły imieniem Jana Pawła II, a ta szlacheckość zobowiązuje.

Przyszedł również czas na występy artystyczne. Uczniowie odegrali zabawną scenkę przygotowaną według własnego scenariusza. Przedstawili w niej nauczycieli, tak jak ich widzieli przez lata nauki. Była pani, która powtarzała, że "dzwonek jest dla niej, nie dla uczniów" oraz nauczycielka, która natychmiast informowała rodziców o nieobecności dziecka na lekcji.

Uczniowie podziękowali nauczycielom za lata poświęceń włożonych w ich naukę. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. - Wszyscy jesteśmy wzruszeni – mówiła dyrektor Danuta Mazur. Podkreśliła, że gimnazjaliści bardzo dobrze napisali egzamin, co jest powodem do dumy.  - Tak to bywa, że coś się zaczyna, a coś sie kończy. Życzę wam, abyście dostali się do upragnionych szkół. Życzę wam również tego, abyście te wartości, które tutaj pielęgnowaliśmy, które staraliśmy się wam wpoić, trwały z wami w dalszym życiu. Jeśli się pogubicie wracajcie do nas, wracajcie do swojego patrona. Na pewno wówczas znajdziecie dobrą drogę w życiu - mówiła dyrektor .

Podczas tego dnia podsumowano miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody. Udanych i bezpiecznych wakacji życzył również wójt gm. Tereszpol Jacek Pawluk. Wręczył on również nagrody w konkursach, które odbywały się pod jego patronatem.

Dla gimnazjalistów był to moment wyjątkowo wzruszający. Więcej nie zasiądą w ławkach, które tak dobrze znali. Opuszczą mury szkoły. Nie jednemu tego dnia zakręciła się łza w oku. Jednak ten koniec, jest początkiem czegoś nowego.

Absolwentom życzymy, aby ta nowa droga, którą od września będą podążać, była jak najmniej kręta. Powodzenia w nowej szkole. Wielu sukcesów, które przyczynią się do rozsławiania gminy Tereszpol nie tylko w regionie, ale również w całym kraju i poza jego granicami.

Udanych wakacji!

©2018 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners