Gmina Tereszpol

Opowieści z teczki profesora książeczki

2019.10.24

24 października przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół z terenu gminy Tereszpol obejrzeli teatrzyk promujący czytelnictwo "Opowieści z teczki Profesora Książeczki" w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa.

Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością? Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z literaturą, ale nie tylko. To tutaj możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych.

Tytułowy bohater - Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki. Podczas spektaklu szalony bohater przeprowadził najmłodszą widownię przez świat wyobraźni, który okazał się być bardzo zaskakujący.Widzowie poznali osobiście m.in. Czerwonego Kapturka. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. To mali widzowie opowiedzieli mu o takim miejscu jak biblioteka. Wówczas Profesor zrozumiał, że może jeszcze stać się znanym pisarzem.

Spektakle teatralne zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach realizowanego projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

©2020 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners