Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach

2022.12.04
Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach
Na tegoroczne Mikołajki Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zaprosiła najmłodszych na spektakl teatralny. Dzięki aktorom z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa poczuli oni magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Najmłodsi obejrzeli pouczającą opowieść o Michasiu który jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba nigdy się nie spełniła, postanowił wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawił list, a wieczorem obserwował go z ukrycia. Tym sposobem nakrył Skrzata, który podmienia koperty. Nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotkał Renifera, który stał się jego najlepszym przyjacielem. Na pomoc małym bohaterom spieszyła także Śnieżynka, która sprzekonała Mikołaja, że jego najbliższy współpracownik od lat majstruje przy listach.Skrzat dostał nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełniły.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.