Gmina Tereszpol

Logo ePUAP 2 Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Akcja krwiodawstwa zakończona sukcesem

2018.06.10

W niedzielę, 10 czerwca, w Urzędzie Gminy Tereszpol po raz pierwszy zorganizowano akcję zbiórki krwi. Tego dnia 33 osoby wyraziło wolę podzielenia się życiodajnym płynem jakim jest krew.

Po dokonaniu kompleksowych badań oraz wywiadzie lekarskim poboru dokonano od 19 osób. Udało się zebrać ponad 8,5 litrów krwi. Czekają na nią chorzy i poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, hemofilia wymagają stosowania transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych. 

Wójt gminy Tereszpol, Jacek Pawluk serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wyrazili chęć i przystąpili do akcji. Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi nie oczkując nic w zamian. - Cieszę się, że tego typu akcja odbywa się w naszej gminie oraz że spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców - mówi wójt. Szczególne podziękowania należą się pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie zbiórki.

Pamiętajmy, że oddanie krwi zajmuje kilka chwil, a ratuje komuś życie!

©2019 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners