Gmina Tereszpol

Logo ePUAP 2 Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Muzealna lekcja patriotyzmu

2018.10.07

W piątkowe popołudnie pierwszoklasiści z Zespołu Szkół samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie wybrali się na wycieczkę do Zamościa.

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie wybrali się do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, gdzie uczestniczyli w  „Muzealnej lekcji patriotyzmu”. Dzieci zwiedziły stałą wystawę, na której rozpoznawały symbole narodowe i zastanawiały się nad znaczeniem słów ojczyzna i patriotyzm. Dowiedziały się również jak mundur żołnierza polskiego zmieniał się w różnych okresach historycznych oraz co decydowało o jego barwie i kroju. Pogoda sprzyjała, więc po zakończonych warsztatach uczniowie wybrali się na spacer po zamojskiej starówce. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Stylowy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli „Małą Stopę”, opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

Wyjazd zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

©2019 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners