Gmina Tereszpol

Logo ePUAP 2 Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Młodzi kucharze

2018.06.13

Dzięki realizacji projektu "Jesteśmy dlaEKOwzroczni" dofinansowanym przez firmę MODEL Opakowania, Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zaprosiła przedszkolaki z Tereszpola-Kukiełek do wspólnego robienia pizzy w pizzerii Chillout.

We wtorek, 12 czerwca, najmłodsza grupa przedszkolaków wybrała się na wycieczkę do Biłgoraja, aby poznać tajniki robienia pizzy. Dzieci szybko wcieliły się w rolę prawdziwych kucharzy. Pomogły w tym czapki oraz fartuszki. Mąka, drożdże, jajko i ciepłe mleko - oto sukces idealnej pizzy. Do tego odrobina soli i cukru. Następnie potrzebna była praca i zaangażowanie w wyrabianiu ciasta. Tego dzieciom nie brakowało. Z wielkim zapałam mieszały wszystkie składniki, bawiąc się przy tym doskonale.

Gdy ciasto było gotowe wystarczyło tylko rozwałkować i dodać ulubione składniki. Szynka, pieczarki, kurczak, oliwki czy suszone pomidory - wybór był bardzo duży. Jednak to nie był koniec pracy. Następnie dzieci wykonywały ciasteczka.

W trakcie, gdy przysmaki powędrowały do pieca, przyszedł czas na zabawę, jak również rozmowy o zdrowym odżywaniu. Po chwili przerwy na stołach pojawiła się pizza, jednak nie ta wykonywana przez dzieci, a robiona przez procesjonalnego kucharza. Swoje pizze młodzi kucharze zabrali zapakowane w pudełeczkach do domu.

Maluszki z pełnymi brzuchami i dobrymi humorami wrócili do przedszkola.

©2019 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners