Gmina Tereszpol

Logo ePUAP 2 Logo Biuletynu Informacji Publicznej

20 lat z Sienkiewiczem

2017.11.21

17 listopada szkoła w Tereszpolu-Kukiełach odchodziła wyjątkowy Jubileusz. 20 lat temu nadano jej imię Henryka Sienkiewicza. Tego dnia nie zabrakło występów artystycznych uczniów szkoły jak również zaprzyjaźnionych placówek. Licznie przybyli goście składali serdeczne życzenia.

Gości powitała dyrektor szkoły Bogumiła Kukiełka.  – Dzieła i postać wielkiego pisarza stały się dla naszej szkoły źródłem pracy wychowawczej, dydaktycznej, twórczej. Wokół postaci pisarza odbywają się corocznie konkursy literackie i plastyczne. Nauczyciele inspirowani twórczością pisarza rozwijają u uczniów wszechstronne talenty. A efekty tej pracy zdobią ściany szkół. Obchody Dnia Patrona, hymn, sztandar są tradycją już nie tylko szkolną, ale również gminną. Zyskaliśmy jako szkoła. Mamy wielu przyjaciół ze szkół sienkiewiczowskich. Do corocznej uroczystości włączają się szkoły z terenu naszej gminy. Nawiązane są kontakty z Muzeum Henryka Sienkiewicza. Jesteśmy dumni, że szkoła w Tereszpolu-Kukiełkach nosi imię tak znakomitego pisarza, którego twórczość jest ciągle interesująca i aktualna – mówiła. Dodała, że Henryk Sienkiewicz ukazuje w swoich utworach bohaterów godnych naśladowania, wysportowanych, szlachetnych i prawych, kochających Ojczyznę. – Obok wzniosłych myśli odnajdujemy w prozie Sienkiewicza dobry humor, który wprowadza bohaterów na poziom codzienności. Sienkiewicz to wielki podróżnik charakteryzujący się wrażliwością na krzywdę ludzką. Optymista, siejący wiarę i nadzieję w wolność kraju. Te wartości zadecydowały 20 lat temu, że społeczność szkoły wybrała na patrona Henryka Sienkiewicza – zaznaczyła.
 Następnie przyszedł czas na występy artystyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Kukiełkach oraz innych zaprzyjaźnionych szkół – Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie oraz Szkoły Filialnej w Lipowcu. Był taniec, śpiew oraz scenki teatralne.
Tego dnia w kierunku społeczności szkolnej płynęło bardzo dużo życzeń i gratulacji. Wójt gm. Tereszpol Jacek Pawluk wręczył pani dyrektor grawer. – Z okazji jubileuszu 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach im. Henryka Sienkiewicza składam serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową, pełną pasji i poświęceń pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzę kolejnych wielu lat owocnej pracy, siły i wytrwałości w budowaniu szkoły otwartej na marzenia i potrzeby młodego pokolenia. Niech wasz patron świadectwem swojego życia uczy, że warto żyć dla innych, a szlachetne marzenia należy realizować mimo trudu i poświęcenia – życzył wójt.
Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał pamiątkowy prezent.

 

©2018 Urząd Gminy Tereszpol

Projekt i wykonanie Net Partners